Pomagamy!!!

Osoby niepełnosprawne uczęszczające do naszej placówki to ludzie zazwyczaj wymagający wszechstronnego wsparcia i opieki osób trzecich. Poziom ich funkcjonowania jest zróżnicowany, toteż prowadzenie rehabilitacji zawodowej, społecznej czy fizycznej wymaga od terapeutów indywidualnego podejścia. W trakcie terapii kładziony jest nacisk na wdrażanie społecznie akceptowanych zasad i norm oraz dążenie w miarę możliwości do usamodzielnienia. Starania kadry dotyczą m.in.: kształtowania uczucia wdzięczności do swoich opiekunów, ale także uwrażliwiania na potrzeby innych. W naszych Warsztatach od wielu lat prowadzona jest akcja zbierania plastikowych nakrętek, która przynosi dwojakie korzyści. Po pierwsze utrwala nawyk segregowania odpadów, a po drugie pozwala włączyć się w pomoc osobie z Gminy Gorlice, na której rzecz, aktualnie prowadzona jest zbiórka. W roku 2019 nakrętki trafiały do Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach i dalej były przekazywane na rzecz potrzebujących osób. 

Czytaj więcej...

Kiermasz świąteczny

W dniu 21 grudnia 2019 roku przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance pojawili się w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, aby wziąć udział w V Gorlickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Na naszym stoisku można było znaleźć najwyższej jakości rękodzieło. Wszystkie pracownie działające w warsztatch dołożyły wszelkich starań, aby przygotować atrakcyjne dekoracje świąteczne. Prace były wykonane przy pomocy różnych technik i z bardzo różnorodnych materiałów. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży prac są w całości przeznaczone na integrację osób niepełnosprawnych, toteż dziękujemy wszystkim którzy nas wsparli.  

Czytaj więcej...

Jasełka w Bielance

W dniu 19 grudnia 2019 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Bielance odbyło się świąteczne spotkanie, połączone z wystawieniem jasełek przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance. Wśród zaproszonych gości znależli się rodzice i opiekunowie, a także władze Gminy Gorlice w osobach wójta - Pana Jana Przybylskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy - Pana Mieczysława Skowrona. Po oficjanym rozpoczęciu uroczystości głos zabrali podopieczni placówki i zaprezentowali historię Bożego Narodzenia w nieco inny sposób. Najpierw przenieśli widzów do piekła, gdzie zarządzał Lucyfer. Potem oglądającym ukazał się tłum ludzi - przedstawicieli różnych zawodów, którzy przyszli do Betlejem oddać Jezusowi pokłon i złożyć mu dary lub zaoferować usługi. Jednym z bohaterów jasełek był wójt, który chciał zapewnić świętej rodzinie ogrzewanie w stajence. Ważną rolę w tej świątecznej inscenizacji odgrywał także anioł, który informował o narodzeniu Jezusa i czuwał nad porządkiem przybywających do stajenki. Podopieczni doskonale wczuli się w swoje role, z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli teksty i piosenki, a jednocześnie wykonując poszczególne sceny doskonale się bawili. 

Czytaj więcej...

Życzenia świąteczne

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

życzą

Kierownik, kadra i uczestnicy
WTZ w Bielance

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zalipia i Tarnowa

 

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bielance na dzień 12 grudnia 2019 roku została zaplanowana wycieczka do Tarnowa i Zalipia. Rozpoczęła się ona wczesnym rankiem, ponieważ potrzebowaliśmy dużo czasu na zrealizowanie bogatego w atrakcje planu. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Obejrzeliśmy tam wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata spektakl pt. „Śluby panieńskie”który bardzo się nam podobał. Wrażenia mogliśmy wymienić przy kawie i ciastku w pobliskim barku. Spotkaliśmy tam także aktorów grających w wymienionym wcześniej widowisku, a dokładnie Ewę Jakubowicz, Katarzynę Pośpiech i Aleksandra Fiałka. Wykorzystaliśmy tę okazję, aby zamienić z nimi parę słów i pochwalić występ. Na koniec tego niespodziewanego spotkania poprosiliśmy o autograf i pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej...