Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka i kino, czyli zajęcia poza placówką

Dzień 17 lutego 2020 roku dla społeczności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance przebiegał inaczej niż zwykle. Spędzaliśmy go nie w Bielance lecz w Gorlicach. Zajęcia rozpoczęły się wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Przybyliśmy tam, aby wziąć udział w zajęciach bibliotecznych i w warsztatach plastycznych. Pani Katarzyna Marchwica opowiedziała nam jak powstaje książka oraz jak z książką należy się obchodzić. Przybliżyła nam na czym polega praca bibliotekarza i oprowadziła po poszczególnych działach biblioteki. Kolejnym tematem, ktory został nam przedstawiony były losy zniszczonych książek oraz sposoby ich wykorzystania. W zrozumieniu omawianych zagadnień pomógł nam wyświetlony filmik. 

 

Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których wykorzystaliśmy zniszczone książki, przeznaczone na makulaturę. Posłużyły nam one jako materiał do wykonania oryginalnej dekoracji, a mianowicie sowy lub kota. Jej wykonanie wymagało od naszych uczestników cierpliwości i staranności. Nie było to wcale takie łatwe zadanie, ale mimo to wszyscy wytrwale dążyli do jego finalizacji. Była solidna praca, to i efekty zadowalające. Własnoręcznie wykonane prace nasi podopieczni mogli sobie zabrać na pamiątkę i przyzdobić nimi domową biblioteczkę. Ostatnim punktem programu były zajęcia multimedialne przy użyciu tabletów.

Po zakończeniu zajęć w bibliotece przeszliśmy do Kina Kolory w Gorlicach, aby obejrzeć film pt. "Zenek". Po zakończeniu seansu w kinowej kawiarence czekał na nas posiłek oraz kawa z deserem. Był więc czas na luźne rozmowy i relaks. 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://wtzbielanka.pl/images/zdjecia/2020/8

 

Odsłony: 18
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech