Życzenia świąteczne

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

życzą

Kierownik, kadra i uczestnicy
WTZ w Bielance

Zajęcia edukacyjne w bibliotece cz. III

W dniu 13 listopada 2019 roku już po raz trzeci grupa podopiecznych WTZ w Bielance udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach na zajęcia edukacyjne. Po krótkim wstępie uczestnicy zajęli stanowiska przy tabletach i starali się jak dokładniej poznać możliwości aplikacji „Ludzkie ciało”. Każdy znalazł w tym programie coś, co go zaciekawiło i pochłonęło uwagę tak, że nie czuł upływu czasu. Oprócz poszerzania wiedzy o funkcjonowaniu naszego organizmu, podopieczni podczas tych zajęć mogli także rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zręczność i spostrzegawczość. Ze spotkania na spotkanie można było zaobserwować u podopiecznych coraz lepszą obsługę urządzenia i otwartość na poznawanie następnych tematów, przy wykorzystaniu nowych technologii. Był to bardzo miło i pożytecznie spędzony czas, toteż od razu umówiliśmy się na kolejne zajęcia w grudniu. 

Czytaj więcej...

II miejsce za kartkę niepodległościową

W dniu 5 listopada 2019 roku w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu plastycznego pt. „Z Gorlic niepodległościowa kartka pocztowa”, organizowanego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa.
Nasza placówka do konkursu zgłosiła projekt pocztówki wykonany przez uczestnika Krystiana Janiszewskiego. Nad jego realizacją czuwała Pani Magdalena Juruś – instruktor grupy plastycznej. Techniką, która została zastosowana była „wydzieranka ostrym narzędziem”. Dobry projekt, odpowiedni dobór kolorów, pracyzja wykonania przyczyniły się do uzyskania przez Naszego podopiecznego II miejsca. Był szczęśliwy, zmotywowany do dalszej pracy i chętny do udziału w kolejnych zmaganiach konkursowych. Na wernisaż podsumowujący to wydarzenie oraz odbiór nagrody i dyplomu Krystian zgłosił się osobiście, wraz z Panią Mirosławą Bedryło – kierownika WTZ w Bielance.

Czytaj więcej...

III Integracyjny Rajd Pieszy

Dnia 9 października 2019 roku odbył się III Integracyjny Rajd Pieszy na trasie Gorlice – Bielanka. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szymbarku wraz z nauczycielami. Jak zawsze grupie przewodniczył Pan Marek Dziedziak – Dyrektor placówki. Po przejściu planowanego dystansu i dotarciu do budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance był czas na odpoczynek i ciepły posiłek.
Potem rozpoczęła się druga część wydarzenia, a mianowicie integracyjne warsztaty plastyczne. Tematem zajęć było wykonanie drzewek szczęścia z drucików i koralików. Dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne zostali podzieleni na dwie grupy. Uczestnicy i wolontariusze od razu nawiązali dobry kontakt, chętnie współpracowali, toteż efekty wspólnych starań można było szybko zobaczyć. Gdy już drzewka były gotowe, wszyscy zgromadzili się na sali rehabilitacyjnej, aby wziąć udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Następnie dbyło się wspólne śpiewanie piosenek turystycznych, przy dźwiękach gitary.

Czytaj więcej...

Zajęcia edukacyjne w bibliotece cz. 2

Na dzień 3 października 2019 roku zaplanowane zostało drugie „spotkanie z biblioteką”, a dokładnie zajęcia z tabletami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Grupa uczestników WTZ w Bielance udała się tam z wielką radością. Z uśmiechem na twarzy powitała nas Pani Katarzyna Marchwica -  prowadząca zajęcia. Podczas ostatniej wizyty ustaliliśmy, że na kolejne spotkanie przyniesiemy pokolorowane obrazki 4D, które będziemy ożywiać przy pomocy specjalnej aplikacji. Tak też się stało i od razu można było przystąpić do posługiwania się tym programem. Uczestnicy coraz sprawnej sobie z nim radzili, stawali się przy tym bardziej samodzielni. W drugiej części spotkania poznaliśmy nową aplikację – pt. „Ludzkie ciało”. Korzystając z niej można wiele nauczyć się o budowie ciała i funkcjonowaniu poszczególnych układów. Poznawanie tej aplikacji będziemy kontynuować na kolejnym spotkaniu w listopadzie.

Czytaj więcej...